وکیل ملکی

وکیل ملکی

قانون بخشی از زندگی روزمره ما است و وکلا آموزش دیده‌اند تا ما را در مراحل قانونی راهنمایی کنند. یک وکیل پایه یک دادگستری مجرب می‌تواند ما را در خرید خانه، نوشتن وصیت‌نامه یا معاملات مربوط به کسب‌وکارمان راهنمایی کند تا مسیر درستی را برای احقاق حق خود، در پیش بگیریم. در این متن به وظایف و عملکرد وکیل ملکی نگاهی داریم تا با نوع فعالیت آنها بیشتر آشنا شویم. مجموعه وکالت تاپ، متشکل از وکلای حرفه‌ای برای ارائه مشاوره و خدمت‌رسانی در حوزه‌های مختلف، در کنار شما هستند.

دلایل مراجعه به وکیل ملکی :

بسیاری از دلایل مراجعه به یک وکیل ملکی این است که پس از گرفتن وکالت ملکی بلاعَزل خریدار از فروشنده ، فروشنده دچار فوت و یا جنون میشود و یا به دلیل ارزش بهای بالای ملک برای تصاحب ملک اینگونه نمایش میدهد .
بر طبق قوانین اساسی جمهوری اسلامی ایران وکالت نامه به هر صورت ، پس از مرگ یا جنون طرفین وکالت ، ابطال میگردد ، حال چه بلاعزل باشد و چه نباشد . باید بدانید وکالت پس از فوت و یا اثبات جنون به هیچ عنوان و شروطی پابرجا نمی ماند ، حتّی اگر شرط ادامه وکالت پس از جنون و فوت در وکالت نامه ذکر گردد .

به دنبال یک وکیل ملکی حرفه ای هستید؟

محدود وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به دنبال پرونده های ملکی می باشد، چرا که پرونده های ملکی از پیچیدگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد و کار هر وکیل پایه یک دادگستری نیست! به جرعت میتوانیم بگوییم که مجموعه حقوقی وکالت تاپ دارای خبره ترین وکلای ملکی می باشد و تا به الان 94% از کل پروند ههای ملکی را به سمر رسانده است، شما میتوانید با یک بار مشاوره از ما بسیاری از مشکلات خود را از سر بگذرانید و برای نتیجه بهتر و حل مشکلاتان پرونده خود را به دست ما بسپارید. 

بهترین وکلای ملکی متخصص در وکالت تاپ!

وکیل پایه یک دادگستری ،متخصص دعاوی ملکیوکیل پایه یک دادگستری محمدرضا خدامی
وکیل پایه یک دادگستری ،متخصص دعاوی ملکیوکیل پایه یک دادگستری فاطمه مهرور
وکیل پایه یک دادگستری ،متخصص دعاوی ملکیوکیل پایه یک دادگستری الهام قریشی

وکیل ملکی کیست؟

وکلا بنا بر حوزه کاری و تخصص منتخبشان، در انواع دعاوی مختلف مشغول به خدمت‌رسانی خواهند بود. یکی از این دسته‌های مهم، وکلای ملکی هستند که رسیدگی به امور مربوط به دعاوی ملکی متخصص بوده و این نوع مشکلات را از سر راه موکلان خود برمی‌دارد. منظور از دعاوی ملکی، مسائل به وجود آمده در مورد املاک تجاری و غیرتجاری افراد است که در اختلافی گرفتار آمده و نیازمند رفع مشکلات است. این نوع دعاوی در انواع مختلفی دیده می‌شوند. از جمله:

الزام به تحویل ملک
⦁ خلع ید
⦁ رفع تصرف عدوانی
⦁ و غیره

یک وکیل ماهر چه خصوصیاتی دارد؟

یک وکیل ماهر چه خصوصیاتی دارد؟

جدای از نوع دعاوی مورد نظر شما، هر وکیل باید مجموعه خصوصیاتی را داشته باشد تا موکل به او اعتماد کرده و در مواردی، زندگی خود را به او بسپارد. این خصوصیات عبارت‌اند از:

1. مهارت‌های تحلیلی

همه وکلا باید بتوانند در هر شرایطی از مسائل حقوقی استفاده کرده و آن را از همه نظر تجزیه‌وتحلیل کنند. برای نمونه وکیل ملکی باید بتواند از نقطه نظر قاضی به پرونده نگاه کند و بالعکس. همه وکلا باید بتوانند حجم زیادی از اطلاعات را در یک زمان دریافت کنند، آنها را سازماندهی کرده و در جای مناسب مورد استفاده قرار دهند. وقتی پرونده‌ای در حال بررسی است، احتمالا موانع و نقاط انحرافی زیادی وجود خواهد داشت که وکلا باید بتوانند آنها را به درستی تفسیر کرده و به آنها پاسخ دهند.

2. پاسخگویی درست

همه وکلا باید به موکلان خود، شرکای حقوقی، منشیان و هر کس دیگری که در پرونده دخیل است، پاسخ دهند. به تعویق انداختن مکالمه یا در دسترس نبودن، بیشتر اوقات ممکن است منجر به شکست پرونده شود. زیرا اطلاعاتی که موکل برای ارائه لازم دارد باید یکپارچه باشند. در نتیجه احساس مسئولیت در پاسخگویی به افراد، خصوصیت دیگر یک وکیل است.

3. مهارت‌های تحقیق و مطالعه

هیچ دادگاهی مطابق نظرات ما رأی نمی‌دهد. قاضی یک پرونده نیازمند مدارک مستند و مستدل است تا بتواند حکم درست را ارائه کرده و پرونده را به ثمر برساند. ارائه این داده‌های مهم، یکی از وظایف وکیل است. اما این موارد چگونه به دست خواهند آمد؟ با مطالعه درست پرونده، مستندات و همچنین تحقیق مناسب در مورد دامنه مسئله پیش آمده. برای نمونه وکیل ملکی شما نباید دعاوی مربوط به فروش ملک مشاع را با دعاوی فک رهن یکی بداند. مگر اینکه شما با هر دوی این مشکلات مواجه شده باشید. در غیر این صورت آنها باید به دنبال حقایق امر بوده و اسناد درستی را به دادگاه تحویل بدهند.

4. استفاده از کلمات درست

قانون در هر کشوری، کلمات خاص خود را دارد. یک وکیل باید بتواند فرد مورد خطاب خود را درک کرده و نسبت به سطح آشنایی او با قانون صحبت کند. طبیعتا نوع نگاه و اطلاعات یک قاضی با فردی که در یک معامله ملکی دچار اشتباه شده، یکسان نیست. در نتیجه مهم است که وکیل ملکی منتخب شما بتواند از کلمات درست در حین صحبت با شما و دیگر مراجع مربوط استفاده کند. او باید تمام ابعاد پرونده را به شما نشان داده و موانع را برای شما تشریح کند.

وکیل ملکی در کرج

وکیل ملکی در کرج

اگر شما در شهر کرج سکونت دارید و مشکلات ملکی برایتان پیش آمده است، هیچ جای نگرانی نیست! تیم وکلای وکالت تاپ با داشتن حرفه ای ترین وکیل ملکی در کرج میتواند به شما بهترین راهکار را ارائه دهد. 

وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران

در شهر تهران سکونت دارید؟ و به دنبال یک وکیل ملکی در تهران هستید؟. فقط کافیه به تیم وکلای وکالت تاپ اعتماد کنید و یکبار به صورت حضوری در تهران ملاقلات داشته باشید، تا بهترین و ساده ترین راهکار موجود را به شما ارائه دهند.

وظایف یک وکیل ملکی چیست؟

نظارت کافی بر اجرای احکام

ضروری است که وکیل ملکی منتخب شما، بر اجرای احکام نظارت لازم را داشته باشد. حکم توسط قاضی صادر می‌شود. پس از آن واحد اجرای احکام وظیفه دارد تا حکم صادر شده را به مرحله اجرا درآورد. همکاری وکیل ملکی با این بخش ضروری است؛ لذا او باید از تمام مراحل مهم آگاه باشد تا نظارت درستی برای اجرای حکم داشته باشد.

آگاهی به قوانین ثبت اسناد

برای همراهی با قانون، آگاهی لازم با قوانین ضروری است. یک وکیل ملکی مجرب وظیفه دارد با آگاهی کامل در مورد این قوانین، از جمله قوانین ثبت اسناد و املاک، به طور کامل پرونده را مورد بررسی قرار داده و موانع را از سر راه بردارد.

آگاهی نحوه تنظیم درخواست

این مسئله اولین و مهم‌ترین وظیفه یک وکیل ملکی است. وکیلی که نداد درخواست مورد نظر را چگونه تنظیم کرده و مشکل موکل خود را برطرف کند، تنها در فیلم‌ها حضور دارد. در دنیای واقعی، هیچ وکیلی بعد از، از سر گذراندن آزمون‌ها و تجربه پرونده‌های مختلف، این مهم را فراموش نخواهد کرد. اما هستند کسانی که تازه شروع به کار کرده‌اند و به اندازه کافی از پیچ‌وخم‌های کار آگاه نیستند. در نتیجه مهم است که از سابقه کاری وکیل ملکی منتخب خود نیز آگاه شوید.

ویژگی‌های یک وکیل ملکی متخصص چیست؟

ویژگی‌های یک وکیل ملکی متخصص چیست؟

تجربه کافی

همان‌طور که اشاره کردیم، مهم است که وکیل ملکی مورد نظر شما، تجربه کافی و مفیدی را در زمینه دعاوی ملکی داشته باشد. این تجربیات علاوه بر اینکه کار شخص وکیل را راحت می‌کند، اعتماد افراد به او را بالا می‌برد، پرونده شما را نیز در جریان سیال خود قرار داده و مسائل به وجود آمده را به راحتی حل می‌کند.

برخورد مناسب با افراد

فردی که دچار مشکل حقوقی است، در حالت عادی قرار ندارد و بیشتر فکر و ذهن او درگیر مسئله به وجود آمده است. وکیل با در نظر گرفتن شرایط فرد باید برخورد مناسبی با او داشته باشد تا بحران ذهنی او را کم کرده و مشکلات را به درستی مدیریت کند.

گوش دادن فعال

یک از مهم‌ترین خصوصیات یک وکیل مجرب، توانایی گوش دادن به مسائل افراد است. برای درک صحیح پرونده، همه وکلا باید به موکلان خود گوش دهند. بدون مهارت گوش دادن، وکیل اطلاعات مربوطه را از دست می‌دهد. این احتمال وجود دارد که برخی از پرونده‌ها در شکل ظاهری خود شبیه باشند اما این مسئله نباید وکیل را دچار اشتباه کند. حتما جزئیاتی وجود دارد که پرونده را به سمت دیگری خواهد کشاند. این مهم حتی برای ساده‌ترین پرونده‌ها نیز صدق می‌کند.

در نهایت می‌توان گفت برای حضور در دادگاه نیازی به وکالت نیست. اما، ضروری است که مشکل خود را با یک فرد آشنا به امور مربوطه در میان بگذارید تا مسیر را اشتباه نرفته و نتیجه دلخواه را به دست آورید. با تکیه بر تجربیان وکلای ملکی در تیم تکرو نویسان، می‌توانید این مسیر را به راحتی پشت سر بگذارید.

سوالات متداول

حکم تخلیه، پس از اتمام قرارداد با رجوع به شورای حل اختلاف صادر می‌شود.

ابتدا مالکیت خود را با ارائه سند قابل قبول تأیید کرده و در بعد برای دریافت حکم خلع ید اقدام کنید.

5/5 - (10 امتیاز)

6 دیدگاه دربارهٔ «وکیل ملکی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا تماس بگیرید