وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران

احتمالا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری تهرانی‌ها، خرید خانه و زمین است. آمار‌های معاملات در سال گذشته این موضوع را به‌خوبی نشان می‌دهند. نکته‌ای که بسیاری از تهرانی‌ها در خریدن خانه به آن بی‌توجه هستند، استفاده از تخصص یک وکیل ملکی در تهران در مجموعه وکالت تاپ برای راهنمایی در این مسیر است. وکلای ملکی می‌توانند در تمامی مراحل قانونی شما را راهنمایی کنند زیرا آنان از معاملات گرفته تا رسیدگی به دعوای طرفین، تخصص دارند.
به‌طور‌ کلی، وکلای املاک و مستغلات، وکیلان متخصصی هستند که بر جنبه‌های حقوقی معاملات املاک نظارت می‌کنند. آنها اسناد قانونی مربوط به املاک و مستغلات را تهیه و بررسی می‌کنند.

وظایف وکیل چیست؟

وظایف وکیل چیست؟

وکیل پایه یک دادگستری در تمام جنبه‌های قانونی و ارائه پرونده‌ها در دادگاه‌ها و جلسات دادرسی به مشتریان مشاوره می‌دهند.
• ارائه مشاوره و راهنمایی‌های حقوقی
• نوشتن قرارداد
• ملاقات با مشتریان
• حضور در جلسات دادگاه
• خواندن اظهارات شاهد
• به‌روز بودن در مورد تغییرات قانون

به‌طور کلی در دنیای پرتلاطم امروز که افراد با چالش‌های بی‌شماری رو‌به‌رو هستند، نیاز به خدمات وکیل بیش‌از‌پیش احساس می‌شود. به‌دلیل تخصصی بودن و تغییر قوانین به صورت مستمر، به‌طور ‌قطع می‌توان گفت که غالب افراد جامعه سواد و دانش حقوقی لازم را نداشته و برای تصمیم‌گیری درست و مصمم نیاز به راهنمایی‌ها و مشاوره‌های یک وکیل مجرب و متخصص دارند. به همین دلیل شما با انتخاب یک وکیل ملکی در تهران می‌توانید با آرامش بیشتری معاملات خرید و فروش ملک خود را انجام دهید.
از طرف دیگر افراد اگر حتی خودشان از سطح دانش حقوقی کافی برخوردار باشند، ممکن است وقت کافی برای حضور در محاکم قضایی و پیگیری امور مربوطه نداشته باشند. بنا‌بر تجربه شخصی می‌توانیم به جرأت بگوییم، وکلای تیزبین و باهوش در طی مسیر تحقیقات خود به نکات و مسائلی برخورد می‌کنند که ممکن است از دید ماموران قانون نیز پنهان مانده باشد و با استناد به مدارک و شواهد می‌توانند در بسیاری از بزنگاه‌ها، بی‌گناهی موکل خود را اثبات کنند.

انواع تخصص‌های حقوقی

• وکیل خانواده

وکلای خانواده متخصصان حقوقی هستند که در امور مربوط به قانون خانواده تخصص دارند. آنها به مسائل حقوقی مربوط به اعضای خانواده رسیدگی می‌کنند. از جمله این موارد حقوقی می‌توان به طلاق، حضانت فرزند و موارد خانوادگی دیگر اشاره کرد. در صورت بروز اختلافات خانوادگی، وکلای خانواده می‌توانند به عنوان واسطه عمل کنند.

• وکیل ملکی

هدف ما در این مقاله توضیح شرح وظایف وکیل ملکی است که در ادامه مقاله به طور کامل با این زمینه از وکالت آَشنا خواهید شد. وکیل املاک و مستغلات شخصی است که دارای مجوز وکالت در املاک و مستغلات است، به این معنی که آنها دانش و تجربه مشاوره به طرف‌های درگیر در معامله املاک و مستغلات، مانند فروش خانه را دارند.

• وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت وکیلی است که در امور مربوط به مهاجرت تخصص و دانش کافی دارد. از جمله در مورد اخذ تابعیت‌ سایر کشورها، مهاجرت تحصیلی و شغلی و دریافت ویزا. وکلای مهاجرتی در مورد مهاجرت، شهروندی و مسائل مهاجرت تجاری، پناهندگی سیاسی و فرایندهایی که از طریق آن افراد می‌توانند ویزای سفر، کار یا دانشجویی را تأمین کنند، تفسیر و مشاوره می‌دهند. وکلای مهاجرتی همچنین در دادرسی مهاجرت در دادگاه‌های کشور، نمایندگان موکلین هستند. این‌که چگونه از حقوق مهاجرین در کشورهای مقیم دفاع کنند یا در مورد تابعیت آن‌ها به‌درستی اقدام کنند، از اقدامات آنهاست.

• وکیل امور قرارداد‌ها

وکیل امور قراردادها وکیلی است که در قراردادهایی که بین اشخاص تنظیم می‌شود اطلاعات کامل حقوقی داشته باشد. این قراردادها می‌تواند بین اشخاص حقیقی و یا حقوقی تنظیم شود. بدیهی است که وجود وکیل ماهر و کارکشته در زمان عقد قراردادهای مذکور، می‌تواند تا حدود زیادی از خسارات و کلاهبرداری‌های ممکن در آینده جلوگیری کند.

• وکیل شرکت‌ها

وکلای شرکت‌ها در حقوق تجارت متخصص هستند. آن‌ها وظیفه دارند اطمینان حاصل‌کنند که معاملات شرکت با قوانین و مقررات شرکت مطابقت داشته باشد. آن‌ها ممکن است در یک موسسه حقوقی یا به عنوان بخشی از تیم حقوقی یک شرکت کار کنند. وظایف آنها، شامل تهیه اسناد، ارزیابی مشارکت‌ها و مذاکره در مورد معاملات است. این شرکت‌ها می‌توانند شرکت‌های تجاری مشخص در قانون تجارت باشند، مانند شرکت با مسئولیت محدود و شرکت‌های تضامنی. یا این‌که می‌توانند شرکت‌های غیر تجاری مانند شرکت‌های عام المنفعه و فرهنگی باشند.

• وکیل چک و سفته

وکیل چک و سفته وکیلی است که در امور مربوط به انواع چک‌ها که از بانک‌های مختلف صادر می‌شود و همچنین راجع به سفته‌ها و گواهی عدم پرداخت انواع چک، و واخواست سفته‌ها (پروتست) و ظهرنویسان چک‌ها و حقوق و تکالیف مربوط ‌به سفته‌ها اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند از حقوق موکل خود  به درستی دفاع کند.

وظایف یک وکیل ملکی چیست؟

وظایف یک وکیل ملکی چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، یکی از پربازده‌ترین نوع سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری بر روی ملک و ساختمان است. شاید در نگاه اول این مسئله بسیار ساده به‌نظر برسد ولی با نگاهی دقیق‌تر متوجه جنبه‌های حقوقی و قانونی این نوع از معاملات خواهیم شد که در بیشتر موارد این جنبه‌ها بسیار پیچیده هستند و رفع این مشکلات از توان افرادی که اطلاعات حقوقی ندارند یا اطلاعات حقوقی کمی دارند، خارج است.

به‌همین‌دلیل بهتر است افرادی که‌ به‌دنبال خرید یا فروش ملک، به‌خصوص درکلان‌شهر تهران هستند، به‌دنبال یک وکیل ملکی در تهران باشند که بتواند منافع آنها را به بهترین شکل ممکن تامین کند.

  • رفع اختلافات و چالش‌های مربوط به مسائل مربوط به قرارداد‌ها
  • کنترل معاملات
  • الزام به تنظیم سند رسمی
  • دعاوی خلع ید
  • تصرف عدوانی
  • مالکیت ملک، تقسیم مال
  • تفکیک املاک مشاع
  • دستور فروش، تخلیه و تجویز انتقال منافع

در کشور ما و به‌ویژه در شهر تهران، بیشترین دعاوی، مربوط‌به الزام به تنظیم سند است که در حیطه‌‌ی وظایف وکیل ملکی است. انتقال سند از فروشنده به خریدار، آخرین مرحله‌ی خرید ملک است که با حضور طرفین معامله در دفاتر اسناد رسمی کشور انجام می‌شود. باتوجه به ‌اینکه بیشتر فروشندگان از انتقال سند خودداری می‌کنند، حضور یک وکیل ملکی به شدت احساس می‌شود تا با مراجعه به مراجع قضایی، از حقوق خریدار دفاع کند. وظایف یک وکیل ملکی در تهران، می‌تواند تمامی موارد بالا را دربرگیرد.

یکی دیگر از دعاوی حقوقی که بسیار در کشور ما شایع است، دعاوی مربوط به خلع ید است. در دعاوی خلع ید، مالک از تصرف ملک خود توسط متصرف غیر‌قانونی به مراجع قضایی شکایت می‌کند. در واقع متصرف از پس‌دادن ملک به مالک خودداری می‌کند که در این‌ مواقع، مالک برای دفاع از حقوق قانونی خود نیازمند یک وکیل ملکی ماهر است.

ویژگی‌ها یک وکیل خوب

ویژگی‌ها یک وکیل خوب

وکیل خوب وکیلی است که قبل از جلسه رسیدگی به شکایات و قبل از دفاع از موکل خود، پرونده موکل خود را به‌طور‌کامل مطالعه کرده و با گفتگو با متهم پرونده، بتواند به بهترین شکل ممکن از موکل خود دفاع کند. وکالت یک تعهد است که ‌بواسطه‌ی آن، وکیل موظف است تمام تلاش خود را به‌کار گیرد تا به‌نحو شایسته‌ای از موکل خود دفاع کند ولی به‌طور قانونی، مسئولیتی برای رسیدن به نتیجه ندارد.

تضمینی وجود ندارد که هدف نهایی یا نتیجه، مطلوب به‌بار نشیند اما وکیل باید حس مسئولیت‌پذیری بسیار بالایی داشته باشد و برای رسیدن به این مهم تلاش کند. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار بارز یک وکیل خوب، امانت‌داری اوست. همانطور که یک پزشک محرم بیمار است، در واقع وکیل نیز محرم اسرار موکل خود است. یک وکیل خوب و حرفه‌ای نباید تحت هیچ شرایطی اسرار موکل خود را فاش کند.

بسیار مهم است که وکیل مسیر‌های بن‌بست و بیراهه‌های ممکن را به موکل خود بگوید و باعث نشود که موکل وارد پروسه‌های رسیدگی غیرضروری شود. در واقع وکیل خوب نباید به‌خاطر طمع حق‌الوکاله، اخلاق وکالت را زیرپا بگذارد زیرا با این کار اعتبار خودش را خدشه‌دار می‌کند.

مسئله دیگر که بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد، ساده‌سازی مسائل حقوقی توسط وکیل است. در آخر باید اشاره کرد که یک وکیل خوب باید سطح علمی و دانش حقوقی بسیار بالایی داشته باشد. این دانش آمیخته با فن‌بیان و سخنوری قوی، باعث شود که در مسیر رسیدن به حق، بهترین نتیجه شکل بگیرد.

کلام آخر

با توضیحاتی که در این مقاله داده شد، به اهمیت استفاده از یک وکیل ملکی خوب در قراردادهای مربوط به مسکن و مستغلات پی ‌برده شد. امید است با مطالعه دقیق این مقاله و ویژگی‌های یک وکیل خوب، بهترین وکیل ملکی در تهران را انتخاب کنید تا شما را به نتیجه مطلوب برساند.

سوالات متداول

با توجه به پرونده‌های بی‌شمار مربوط به مسکن و مستغلات یا اموال غیر منقول، استفاده از یک وکیل ملکی خوب، بسیار کمک کننده است.

صداقت، دانش و معلومات بالا، فن بیان خوب، امانت‌داری، ساده‌سازی مسائل حقوقی و عدم انتخاب بی‌راهه‌ها برای رسیدن به اهداف مالی، از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل خوب است.

وکیل املاک و مستغلات شخصی است که دارای مجوز وکالت در املاک و مستغلات است، به این معنی که آنها دانش و تجربه مشاوره به طرف‌های درگیر در معامله املاک و مستغلات، مانند فروش خانه را دارند.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا تماس بگیرید