وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران

اگر شما مایل به پیدا کردن یک وکیل طلاق در تهران هستید و اولویت شما تخصّص و تجربۀ بالای این وکیل است تا بتواند در طرح طلاق شما از منافع شما در مراجع دادگاه خانواده به خوبی دفاع کند. میتوانید به مجموعه حقوقی وکالت تاپ رجوع کنید و با داشتن بهترین وکیل طلاق در تهران، در این مجموعه کارهای طلاق خود را با سریع ترین زمان ممکن به سرانجام برسانید.

طلاق و دسته بندی آن

در کشور ما به دلیل تورّم اقتصادی و وضع نامطلوب جوانان و به خصوص پس از کرونا ، میزان درخواست طلاق بسیار بالا رفته است و این میزان در شهر های پر جمعیت مانند تهران بسیار بیشتر از نقاط دیگر می باشد.

3 نوع در خواست برای طلاق وجود دارد :

 1. درخواست طلاق از طریق زوج و زوجه و یا وکیل آنها (طلاق توافقی)
  در این نوع طلاق بسته به توافق زوجین و اینکه آیا وکیل طلاق در تهران ماهری انتخاب کرده اند یا خیر ، سرعت روند طلاق بین 20 روز (اگر وکیل ماهری انتخاب کرده باشند ) تا 120 روز (اگر وکیل خوبی انتخاب نکرده اند و یا این که خود درخواست داده باشند ) متفاوت است .
 2. درخواست طلاق از طریق زوجه و یا وکیل زوجه
  در صورتی که زوجه درخواست طلاق دهد ،وکیل زوجه با یکی از سخت ترین پرونده های حال حاضر روبه رو می شود ، چرا که به طور قطع حق طلاق با مرد است .
  لذا یک وکیل طلاق در تهران مجرّب و متخصّص در امر خانواده و طلاق می تواند این سختی را به وسیلۀ اهرم های فشار مانند (مهریه ، نفقه ، اجرت المثل و..) و قوانین کیفری و حقوقی خارج از امور خانواده ، به امری سهل تبدیل کند .
 3. درخواست طلاق از طریق زوج
  در خواست طلاق از طریق زوج به دلیل تشریفات بسیار زیاد آن دادگاه خانواده نیاز به زمان زیادی دارد ، از جمله این تشریفات ((مطالبه دقیق مهریه توسّط دادگاه )) یا مطالبه نفقه و اُجرت المثل و پَرداخت نفقۀ ایّام عده و همچنین نصف دارایی ایّام ازدواج طبق بند یک عقدنامه ازدواج است .
  از این حیث که مقام مسئول دادگاه خانواده است و چه زوج و چه زوجه در موضوعات فوق هیچ میزانی نمی توانند ارائه دهند ، دادگاه پرونده را به کارشناسان میسپارد و تحقیقات محلّی شروع خواهد شد و حتّی در صورت لزوم کار به احظار شاهدین کشیده می شود و تمامی این فرایند ها هر کدام به صورت جداگانه نیاز به گذر زمان و هزینه دادرسی دارد و هر کدام نیازمند صدور رأی دادگاه دارد .

رای زن برای بذل مهریه

یک وکیل طلاق در تهران کار بلد و مجرّب در بحث طلاق و مهریه وظیفه دارد به در خواست موکّل خود اگر موکل ((زوج)) باشد ، در تمامی مباحث ، مهریه و نفقه و … از طرف موکل خود با اهرم های فشار قانونی و استعداد و توانایی هایی که به وسیله تجربه و تخصّص در امور خانواده و طلاق بدست آورده است ، زوجه را و یا وکیل زوجه را به پای میز مذاکره بکشاند تا مقداری و گاه تمام حقوق زوجه را به بذل تبدیل نماید .

رای زن برای عدم بذل مهریه

یک وکیل طلاق در تهران کار بلد و مجرّب در بحث طلاق و مهریه وظیفه دارد به در خواست موکّل خود اگر موکّل ((زوجه)) باشد ، اهرم هایی فشار موکّل خود را به جهت اخذ طلاق حفظ نماید و اهرم های فشار ((زوج)) را و یا وکیل زوج را به واسطۀ تجربه و تخصّص خود در دادگاه کم رنگ کند و به این وسیله طرف مقابل را مجبور به تسلیم نماید.

مراحل طلاق توافقی

 • ثبت دادخواست
 • تعیین مشاوره جهت صلح زوجین
 • معرفی زوجه به پزشکی قانونی
 • توافق بر سر حقوق زوجه ((مهریه، نفقه ، اُجرت المثل و …)
 • اقدام برای اعلام عدم سازش به دادگاه
 • طلاق توافقی در دفترخانه

ابتدا زوجین و یا وکیل زوجین دادخواست طلاق خود را در دفاتر قضایی الکترونیک ثبت می نمایند و منتظر تعین شعبه دادگاه و زمان رسیدگی آن میشوند .
سپس دادگاه مذکور طرفین را دعوت به سازش میکند و آنها را به مراجع صالح برای مشاوره ارجاع می دهد ، پس از مشاوره در صورت اصرار به طلاق دادگاه مذکور زوجه را به پزشکی قانونی معرفی میکند تا در صورت وجود بارداری ، پزشکی قانونی مراتب را به دادگاه گزارش دهد .
در صورتی که گذارش پزشک قانونی مبنی بر عدم حمل زوجه باشد ، پس از اعلام توافقات مالی میان زوجه اعم از مهریه و … ، زوجین با اعلام و معرفّی داوران خود در دادگاه و اعلام کتبی داوران مبنی بر عدم سازش زوجین ، ظرف 10 روز دادگاه مذکور اعلام به رأی خود میکند .
پس از رأی قطعی دادگاه به طلاق ، زوجین موظّف هستند تا 3 ماه پس از رأی طلاق به یکی از دفترخانه های ثبت طلاق مراجعه کنند تا در حضور 2 شاهد ، صیغه طلاق میانشان جاری شود .

بهترین وکیل طلاق در تهران در مجموعه حقوقی وکالت تاپ

وکیل پایه یک دادگستریسرکار خانم فاطمه مهرور
وکیل پایه یک دادگستریآقای علیزاده
وکیل پایه یک دادگستریسرکار خانم الهام قریشی

مجموعه حقوقی وکالت تاپ در زمینه طلاق و خانواده چه کمکی می تواند کند ؟

این مجموعه (وکالت تاپ) با در اختیار داشتن بیش از 10 وکیل طلاق در تهران و وکیل خانواده مجرّب در استان تهران و استان البرز با بیش از 10 سال سابقه وکالت دعوی خانواده ، می تواند شما را به واسطۀ تجربه و استعداد های حقوقی وکیل های این مجموعه در رسیدن بدون مشکل به طلاق ، همراهی و یاری نماید . در مسیر شروع دعوا های خانوادگی در دادگاه خانواده ، شما می توانید با وکیل های این مجموعه به صورت حضوری مشاوره کنید و همچنین در قسمت رزرو آنلاین برای مشاورۀ آنلاین در داخل سایت راه اندازی شده است که می توانید به واسطه این رزرو آنلاین از بهترین وکلای مجموعه مشاوره بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا تماس بگیرید