وکیل در تهران

وکیل در تهران

اگر شما به دنبال یک وکیل در تهران هستید:

بهتر است با مراجعه به بهترین وکیل پایه یک داگستری در تهران که در مجموعه حقوقی وکالت تاپ حضور دارند ، کار خود را تسریع بخشید و از همان ابتدا امورحقوقی خود را به امینی اصلح واگذار نمایید .
وکیل پایه یک دادگستری، در تهران زیاد است و اکثر این وکلا هر کدام جداگانه در یک مبحث ، تخصّصی وارد می شوند و کمتر پیش می آید وکیلی در همۀ امور مدنی-حقوقی وارد شود .
ما به شما اطمینان می دهیم وکلای مجموعه حقوقی وکالت تاپ ، در تمامی مباحث زیل تخصّص مکفی و کامل دارند :

  1. ما با داشتن وکیل ارث و میراث توانسته ایم در انجام امور تخصّصی و قبول پرونده های ارث و امور حسبی ( حتی با احتمال پیروزی کم-زیاد ) نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
  2. ما با داشتن وکیل حقوقی توانسته ایم در انجام امور تخصّصی و قبول پرونده های حقوقی ( حتی با احتمال پیروزی کم-زیاد )نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
  3. ما با داشتن وکیل ملکی توانسته ایم در انجام امور تخصّصی و قبول پرونده های ثبتی و دعاوی ملکی (حتی با احتمال پیروزی کم-زیاد ) نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
  4. ما با داشتن وکیل کیفری توانسته ایم در انجام امور تخصّصی و قبول پرونده های کیفری ( حتی با احتمال پیروزی کم-زیاد )نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
  5. ما با داشتن وکیل خانواده توانسته ایم در انجام امور تخصّصی و قبول پرونده های خانواده ( با احتمال پیروزی کم-زیاد )نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

بهترین وکلای مجموعه حقوقی وکالت تاپ به شرح ذیل می باشد :

1 . قبول پرونده های ارث و امور حسبیوکیل پایه یک دادگستری خانم فاطمه مهرور
2 . قبول پرونده های حقوقیوکیل پایه یک دادگستری خانم الهام قریشی
3 . قبول پرونده های ثبتی و دعاوی ملکیوکیل پایه یک دادگستری جناب آقای خدّامی
4 . قبول پرونده های کیفریوکیل پایه یک دادگستری خانم فاطمه مهرور
5 . قبول پرونده های خانوادهوکیل پایه یک دادگستری خانم الهام قریشی

وکالت یکی از قدیمی‌ترین مشاغل و جایگاه‌های اجتماعی است که مردم دنیا از دیرباز با تعریف و شرح وظایف آن آشنا بوده‌اند. در تعریف کلی، وکیل فردی است که به نیابت از دیگران به انجام امور حقوقی و قضایی آنان می‌پردازد. پس از طرح موضوع توسط موکل، وکلا موظف به دفاع از حقوق وی در محضر قانون هستند. نحوه انجام امور توسط وکیل پایه یک دادگستری و حدود اختیارات آنان توسط قانون مدنی تعیین می‌شود. امروزه، با توجه به گستردگی قوانین و بیشتر شدن جزئیات در مفاد هر قانون، بسیاری از افراد به دنبال یافتن وکلای خبره و متعهد هستند. در ادامه این مطلب به شرح نکات مهم در انتخاب وکیل در تهران و شهرستان‌ها پرداخته می‌شود.

وظایف یک وکیل در تهران چیست؟

در ابتدا بهتر است با وظایف یک وکیل در تهران یا سایر نقاط کشور آشنا شویم. وکلا وظایف مشخصی را به عهده دارند. در اولین قدم، وکلا وظیفه دارند یک جلسه کامل را به شنیدن اظهارات مراجعین اختصاص داده و به ارائه مشاوره کلی در رابطه با موضوع مطرح شده بپردازند. مرحله بعد، تشکیل پرونده است. در این مرحله وکیل باید موضوع مربوطه را در پرونده‌های قبلی و قوانین مربوطه بررسی کند. یافتن مدارک و جمع‌آوری مستندات بخش مهمی از این مرحله به شمار می‌رود.
مرحله بعد که مهم‌ترین وظیفه وکلا به شمار می‌رود، مربوط به حضور در دادگاه به نیابت از موکل و دفاع از حقوق وی در محضر دادگاه است. وکلا باید با ارائه مستندات و استفاده از ادله موجه، به قانع کردن دادگاه برای صدور حکم مورد نظر بپردازند.
حضور در دادگاه و مراجع قضایی معمولا به یک مرحله منحصر نمی‌شود. بنابراین وکلا وظیفه دارند در فواصل جاری، جهت تکمیل پرونده قضایی موکل خود اقدام کنند. برای انجام این کار، وکلا در جلسات و مذاکرات مختلفی شرکت می‌کنند تا شواهد و مدارک بیشتری برای اثبات ادعای موکل خود در دادگاه بیابند.

انواع تخصص‌ها در حوزه وکالت

انواع تخصص‌ها در حوزه وکالت

امروزه وکالت نیز مانند سایر رشته‌ها به یک حوزه تخصصی با شاخه‌ها و زیرمجموعه‌های متعدد تبدیل شده است. وکلا باید برای انجام امور حقوقی مربوط به حوزه‌های مختلف مانند امور ملکی، قضایی، خانوادگی و انحصار وراثت و … مهارت‌های متفاوتی را بیاموزند. به طورمثال، وکلایی که بر روی پرونده‌های تجاری فعالیت می‌کنند باید به قوانین تجارت داخلی و خارجی، قوانین مربوط به کسب‌وکارها و تبصره‌ها و اصلاحات این حوزه آشنا باشند. انواع تخصص‌های حقوقی عبارتند از:

وکیل ملکی: وکیلی است در حوزه امور مربوط به املاک اعم از تجاری، مسکونی، شخصی، سازمانی و … فعالیت می‌کند.
⦁ مهاجرت: وکیلی است که در حوزه امور مربوط به مهاجرت مانند مراحل دریافت ویزا، اقامت، پاسپورت و تابعیت، هم در کشور مبدا و هم در کشور مقصد، فعالیت می‌کند.
⦁ امور خانوادگی: این وکلا معمولا وکالت انجام امور خانوادگی مانند انحصار وراثت، وصیت‌نامه و سایر حقوق اعضای خانواده را به صورت محضری یا دفترخانه‌ای به عهده می‌گیرند.
⦁ امور قراردادها: وکیلی است که در حوزه امور قراردهای بین فردی، اعم از قرارداد ازدواج و طلاق، انتقال سند و … فعالیت می‌کند و وظیفه وی آگاه کردن موکل از شروط عقد، تعهدات و خسارات احتمالی آن در آینده است.
⦁ امور بانکی (چک و سفته): وکیلی است که در حوزه امور مربوط به عدم پایبندی به تعهدات مالی و بانکی، چک‌های برگشتی، وصول مطالبات افراد و سازمان‌ها فعالیت می‌کند.

ویژگی های یک وکیل متخصص در تهران چیست؟

علاوه بر این مهارت‌ها، یک وکیل متخصص در تهران باید ویژگی‌های به خصوصی را دارا باشد تا بتواند انتظارات موکل خود را برآورده سازد. در ادامه به توضیح این ویژگی‌های می‌پردازیم.

1. داشتن دانش به روز در حوزه تخصصی

مهم‌ترین ویژگی که یک وکیل خوب در تهران یا شهرستان باید داشته باشد این است که به طور پیوسته دانش تخصصی حوزه خود را دنبال کرده و در جریان کوچکترین تغییرات حقوقی، اضافه یا کم شدن تبصره‌ها و پرونده‌های مهم و تاثیرگذار باشد. دانش حقوقی دانشی بسیار پویا است که به مرور زمان و در مواجهه با تغییرات و چالش‌های جدید دستخوش تغییرات زیادی می‌شود. بنابراین در انتخاب وکیل خوب در تهران، حتما به میزان به روز بودن وی دقت کنید.

2. تعهد و حفظ امانت در رابطه با اطلاعات موکل

وکلا برای رسیدگی به امور موکل خود باید در جریان جزئی‌ترین مسائل مربوطه قرار گیرند. به عبارت دیگر، یک وکیل شاید به اندازه خود موکل یا حتی بیشتر از او نسبت به اسرار پرونده مورد نظر آگاه باشد. نکته مهم آن است که، در تعیین سرنوشت پرونده‌های حقوقی، حتی کوچک‌ترین اطلاعات هم تاثیر بسیار زیادی دارند. بنابرین انتخاب وکیلی که به حفظ امانت اطلاعات موکل خود متعهد باشد، بسیار حیاتی است.

3. تسلط به مهارت‌های نوشتاری و ارتباطی

عمده فعالیت وکلا به دو بخش کلی نوشتاری و کلامی تقسیم می‌شود. وکلا باید بتوانند به درستی با موکل خود ارتباط برقرار کنند و همچنین اظهارات و ادعای وی را به طور واضح، شفاف و کامل به محضر قضات و مراجع حقوقی ارائه دهند. برای تحقق این هدف، وکلا باید ضمن تسلط به فن بیان، با اصول مذاکره و ادبیات حقوقی به خوبی آشنا باشند. معمولا میزان تجربه وکلا، معیار خوبی برای تشخیص این مهارت‌هاست.

4. تسلط به اصول تحقیق واستنتاج

فرآیند تشکیل پرونده و جمع‌آوری اسناد و مدارک نیاز به جستجوی اصولی و استفاده از مهارت‌های تحلیل و تفحص دارد. یک وکیل خوب در تهران یا سایر شهرستان‌ها، باید از روش‌های متنوعی برای گردآوری اطلاعات استفاده کند و همچنین با پرورش قوه تحیل و نتیجه‌گیری خود، ارتباط بین اطلاعات و شواهد را به درستی تشخیص دهد. در انتخاب وکیل در تهران، بهتر است به دنبال افرادی با پیشینه شغلی و تحصیلی برجسته باشید که بر اصول تحقیق و استنتاج تسلط کافی داشته باشند.

5. تسلط به مهارت تصمیم‌گیری

مهارت تصمیم‌گیری امروزه به یک دانش مستقل تبدیل شده که به کمک اصول محاسباتی دقیق انجام می‌شود. بسیاری از وکلای با سابقه در مواجهه با موقعیت‌های دشوار و بحرانی، بر اساس تجربه و شم تصمیم‌گیری حاصل از برخورد با پرونده‌های متعدد عمل می‌کنند. در بسیاری از پرونده‌ها، راه‌حل قطعی وجود ندارد و وکلا باید بین چندین مسیر مختلف و نتایج احتمالی آن‌ها، تصمیم‌گیری کنند. بر همین اساس، انتخاب وکیلی که ضمن داشتن تجربه کافی، از دانش لازم برای تصمیم‌گیری در چنین شرایطی برخوردار باشد، ضروری است.

معرفی انواع وکیل

معرفی انواع وکیل

وکلا بر اساس قانون حدود اختیارات متفاوتی دارند که برای رسیدگی به پرونده‌های مختلف لازم است. بر همین اساس انواع مختلفی از از وکیل وجود دارد که در ادامه به تعریف جداگانه آن‌ها می‌پردازیم.

⦁ وکیل انتخابی: موکل فردی را بر اساس علاقه و ترجیحات شخصی خود به عنوان وکیل انتخاب کرده و با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، این موضوع را سندیت می‌بخشد.
⦁ وکیل تسخیری: این نوع وکیل توسط دادگاه برای افراد بی‌بضاعت و برای جرائم خاص (مثل قتل) تعیین می‌شود و هزینه دفاع از حقوق این افراد توسط دولت پرداخت می‌شود.
⦁ وکیل معاضدتی: این نوع وکیل توسط دادگاه و برای افراد بی‌‌بضاعتی که عدم توانایی مالی آن‌ها اثبات شده باشد (برای جرائم معمولی) تعیین می‌شود.
⦁ وکیل اتفاقی: نزدیکان درجه اول هر فرد می‌توانند در هر سال یک یا دو بار درخواست وکالت را به مراجع قضایی ارائه دهند و در صورت تایید قاضی، وکالت یکدیگر را به عهده گیرند.
⦁ وکیل اداری: این نوع وکیل از میان کارکنان ادارات و با تصویب رییس اداره انتخاب می‌شود و نقش نماینده حقوقی سازمان را در پرونده‌های مربوطه به عهده می‌گیرد.

انتخاب مجموعه حقوقی مناسب

انتخاب مجموعه حقوقی مناسب

امروزه موسسات حقوقی متعددی تشکیل شده‌اند که ضمن فعالیت در حوزه‌های قضایی گوناگون، به ارائه مشاوره تخصصی به افراد و سازمان‌ها می‌پردازند. موسسه حقوقی مناسب موسسه‌ای است که وکلای برجسته با سابقه فعالیت در حوزه‌های مشابه به پرونده مورد نظر را به شما معرفی کرده و با ارائه مشاوره کامل، از ابتدا تا انتهای پرونده همراه شما باشد.
مجموعه وکالت تاپ یکی از برترین موسسات حقوقی برای انتخاب وکیل در تهران است. این مجموعه با ارائه خدمات حقوقی تخصصی در حوزه‌های گوناگون مثل امور ملکی، امور کیفری، دعاوی خانواده، امور شهرداری، ارث و امور حسبی در بیش از هشت هزار پرونده و با کسب رضایت 99% مراجعین، بهترین گزینه برای صرف وقت و کسب اعتماد شماست.
تیم حقوقی مجموعه وکالت تاپ، همواره آماده خدمت‌رسانی و ارائه مشاوره حقوقی به شماست. برای دریافت مشاوره می‌توانید از تماس با دفتر مرکزی به شماره … یا ارسال ایمیل به آدرس … استفاده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا تماس بگیرید