وکیل خانواده

وکیل خانواده

خانواده کوچک‌ترین بخش و در عین حال مهم‌ترین رکن جامعه است. در نتیجه مسائل مربوط به خانواده اهمیت بسیاری داشته و همواره مورد توجه دولت‌ها بوده است. با گسترش رفاه و آسایش و توسعه‌ی فرهنگی جوامع، حقوق اعضای خانواده بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفته و به رسمیت شناخته شد. با جدی گرفته شدن حقوق اعضای خانواده، شاخه‌ای از علم حقوق با عنوان حقوق خانواده به وجود آمد و طبیعتا متخصصانی با عنوان وکیل خانواده در این زمینه شروع به فعالیت کردند. هدف از نگارش این مقاله آشنا کردن خواننده با مفهوم وکیل خانواده، ویژگی‌های یک وکیل خانواده‌ی حرفه‌ای و سپس معرفی یک تیم حقوقی کاردان در زمینه‌ی حقوق خانواده است.

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده شخصی متخصص در امور حقوقی بوده که وظیفه‌ی او رسیدگی به مسائل حقوقی‌ای است که درون خانواده به وجود می‌آید.
مسائل حقوقی مربوط به خانواده بسیار متنوع بوده و رسیدگی به آن‌ها نیازمند تجربه و دانش فراوان است. از این رو وکیل خانواده‌ی حرفه ای و مجرب کسی است که سالیان متمادی درگیر حل پرونده‌های حقوقی بوده و علاوه بر داشتن دانش کافی از تجربه‌ی بالایی برخوردار باشد.

وظایف وکیل خانواده

خدمات وکیل خانواده پیش از ازدواج

از جمله خدمات ارائه شده توسط وکیل خانواده پیش از ازدواج می‌توان به مشاوره در خصوص مسائل حقوقی ضمن عقد و پس از عقد و همچنین تنظیم توافق نامه‌های پیش از ازدواج برای حفاظت از منافع مالی شخص اشاره کرد.

خدمات وکیل خانواده پس از ازدواج

مواردی مانند مشاوره در خصوص قوانین حضانت فرزندان، مذاکره در خصوص ملاقات والدین و فرزندان پس از جدایی، مذاکره در مورد حق اخذ تصمیمات حیاتی برای فرزندان توسط والدین، مشاوره در مورد طلاق، استرداد جهیزیه، حق نفقه‌ی زن، شروط ضمن عقد و ارائه‌ی پیش‌نویس توافق نامه‌های طلاق از جمله خدمات وکلای خانواده پس از ازدواج هستند.

ویژگی‌های یک وکیل خانواده حرفه‌ای

ویژگی‌های یک وکیل خانواده حرفه‌ای

با توجه به تاثیر بسزای مسائل حقوقی درون خانواده بر زندگی و آینده‌ی افراد، انتخاب یک وکیل کارآمد و زبده امری بسیار مهم و حیاتی به نظر می‌رسد.
در ادامه به برخی از ویژگی‌های یک وکیل خانواده حرفه‌ای اشاره می‌کنیم.

1. تسلط به قوانین مربوط به حقوق خانواده

اشراف داشتن و تسلط کافی بر قوانین مرتبط با حقوق خانواده و داشتن اطلاعات جامع در مورد رویه‌های قانونی، در کنار به روز بودن و آشنایی با جدید‌ترین دانستنی‌های علم حقوق از مهمترین ویژگی‌های یک وکیل خانواده‌ی حرفه‌ای است.

2. داشتن تجربه‌ی فراوان و هوش سرشار

تسلط به قوانین حقوقی در رسیدگی به دعاوی خانواده لازم بوده اما کافی نیست. یک وکیل کاردان و حرفه‌ای کسی است که با پرونده‌های زیادی در زمینه‌های گوناگون برخورد داشته و راه گره‌گشایی از مسائل پیچیده‌ی حقوقی را به خوبی می‌داند. این شخص با تکیه بر دانسته‌ها، تجارب و هوش خود بهترین راه را برای حل مشکل حقوقی به وجود آمده پیدا می‌کند.

3. ارائه‌ی دید منطقی و واقع‌گرایانه به موکل خود

یک وکیل خانواده حرفه‌ای همواره با دیدی منطقی به مسئله‌ی حقوقی پیش روی خود نگریسته و این نگاه واقع‌گرایانه‌ی را به موکل خود القا می‌کند. یک وکیل کار‌بلد تمام احتمالات را به موکل خود انتقال داده و از دادن امید واهی و یا نا‌امید کردن او پرهیز می‌کند.

4.هدف‌گذاری و مدیریت زمان

دفاع موفقیت‌آمیز از حقوق موکل در گرو تسلط کامل بر عناصر پرونده، ترسیم نقشه‌ای برای چگونگی انجام مراحل کار و زمان‌بندی درست در خصوص جمع‌آوری مستندات و ارائه به دادگاه است. وکیل حرفه‌ای مسیر رسیدن به هدف را در ذهن خود ترسیم کرده و عملکرد خود را با آن تنظیم می‌کند.

5.آشنایی با رویه‌های قانونی

آشنایی با رویه دادگاه بدوی، دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور نقش مهمی در پیروزی در دعاوی خانواده داشته و از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل خانواده‌ی حرفه ای می‌باشد.

6.رعایت امانت‌داری و حفظ اسرار موکل

اسرار بیان شده توسط موکل گاه آنچنان اهمیت داشته که زندگی و آینده‌ی او به آن‌ها بستگی دارد. یک وکیل حرفه‌ای تمام سعی خود را در جهت حفظ اسرار و راز‌های موکل خود کرده و تامین منافع او را وظیفه‌ی اصلی خود می‌داند.

7.آشنایی با تکنیک‌های روانشناسی و داشتن بیان مناسب

یک وکیل خانواده‌ی حرفه‌ای با آشنایی نسبت به اصول روانشناسی و داشتن بیان مناسب بسیاری از مشکلات خانوادگی را پیش از ورود به سیستم قضایی حل کرده و با مشاوره‌ی درست و منطقی از بروز اتفاقات ناگوار در زندگی موکل خود جلوگیری می‌کند.

8.همدردی با موکل

مشکلات خانوادگی موجب بروز اختلالات عاطفی و احساسی در افراد شده و موجب اخذ تصمیم‌های غیرمنطقی توسط آن‌ها می‌شود. یک وکیل خانواده حرفه‌ای همواره اخلاق انسانی را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده و با ابراز همدردی موجب نزدیکی بیشتر با موکل خود و نتیجه‌گیری بهتر در خصوص مسئله‌ی پیش رو می‌شود.

9.مزایای استفاده از وکیل خانواده

مسائل حقوقی از جمله مسائل تخصصی بوده و مراجعه به کارشناس مربوطه برای رفع مشکل حقوقی به وجود آمده لازم و ضروری به نظر می‌رسد.
در ذیل به بعضی از مزایای استفاده از وکیل خانواده اشاره می‌کنیم.

10.بالا‌رفتن شانس موفقیت در دعاوی حقوقی

وکیل خانواده با علم و تجربه‌ی خود، مسیر موفقیت در مسئله‌ی حقوقی پیش رو را همواره کرده و با تسلط بر رویه‌های قانونی و ادبیات حاکم بر دستگاه قضایی در مسیر تامین منافع موکل خود گام بر می‌دارد.

11.کوتاه کردن مسیر دادرسی

وکیل خانواده مجرب با تسلط بر رویه‌های حاکم بر دستگاه قضا، زمان درگیر بودن موکل با پرونده‌ی حقوقی مربوطه را کاهش داده و موجب صرفه جویی در زمان و پول موکل خود می‌شود.

12.آگاهی دادن به موکل

وکیل خانواده با آگاهی بخشی در مورد عواقب پیگیری دعوای حقوقی مورد نظر، موکل خود را در گرفتن بهترین و منظقی‌ترین تصمیم ممکن یاری می‌کند.

معرفی تیم حقوقی وکالت تاپ

تیم وکالت تاپ

تیم حقوقی وکالت تاپ برترین و مجرب‌ترین تیم حقوقی کشور، و با استفاده از دانش و توانایی 3000 وکیل پایه یک دادگستری از نقاط مختلف کشور به هموطنان گرامی خدمت رسانی می‌کند.
تلاش تیم حقوقی وکالت تاپ بر این بوده که با جذب برترین متخصصان در زمینه‌های مختلف امور قضایی، بهترین خدمات را در اختیار مراجعان قرار دهد و در راه رفع مشکل حقوقی به آنها کمک کند.
وکالت تاپ در زمینه‌ی امور حقوقی، امور ملکی، امور کیفری، امور شهرداری، امور ثبتی، ارث و امور حسبی و دعاوی خانواده خدمات تخصصی ارائه نموده و شما عزیزان را در دعاوی حقوقی همراهی می‌کند.

جمع بندی

دعاوی مربوط به حقوق خانواده از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل سپردن آن به فرد متخصص امری ضروری است. وکیل خانواده با تجربه و تخصص خود به حل مسائل حقوقی خانواده کمک کرده و منافع موکل خود را تامین می‌کند. پیچیدگی رویه رسیدگی به پرونده‌های قضایی از یک سو و اهمیت صرفه‌جویی در زمان برای فرد درگیر در دعوای حقوقی از سویی دیگر، مشاوره با وکیل خانواده را ضروری می‌کند. تیم حقوقی وکالت تاپ با بهره‌گیری از متخصصان کارآمد و مجرب این مهم را برای هموطنان عزیز آسان نموده و مشتریان را در دعاوی حقوقی یاری می‌کند.

سوالات متداول

بله. در وبسایت وکالت تاپ بخشی با عنوان پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده و به سوالات مراجعین عزیز پاسخ داده می‌شود.

تعداد دفاع‌های موفق در وکالت تاپ بسیار زیاد بوده و میزان رضایت مشتریان از وکالت تاپ در حدود 99 درصد است.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا تماس بگیرید