وکیل ثبتی در کرج

وکیل ثبتی در کرج

اگر به دنبال یک وکیل ثبتی در کرج هستید باید بدانید قانون گذار برای ایجاد نظم در جامعه و بهبود روابط در خصوص مالکیتِ اشخاص قوانین ثبت را وضع نموده ،ازاین رو ثبت اسناد واملاک را امری ضروری دانسته و وظیفه این امر را به سازمان های از قبیل ثبت اسناد و املاک که زیرمجموعه آن ها اداره ثبت شرکت ها و اداره ثبت علائم تجاری میباشد محول نموده است.

لازم به ذکر است یکی از مشکلات رایج حقوقی که از دامنه وسیعی برخوردار است مشکلات امور ثبتی میباشد که در این مقاله مختصرا به آن اشاره خواهد شد.

مجموعه حقوقی وکالت تاپ

تیم وکالت تاپ

مجموعه حقوقی وکالت تاپ با داشتن وکلای متخصص و کادری متعهد ، ضمن تعیین راهکارهای حقوقی مخصوص هر دعوای ثبتی می تواند کمک شایانی در پیشبرد اهداف شهروندان محترم در موضوع دعاوی ثبتی نماید.

جمعی از وکلای کاردان ما در امور ثبتی :

وکیل پایه یک دادگستری و متخصص امور ثبتیسرکار خانم فاطمه مهرور
وکیل پایه یک دادگستری و متخصص امور ثبتیجناب آقای خدامی
وکیل پایه یک دادگستری و متخصص امور ثبتیسرکار خانم الهام قریشی

وکیل ثبتی چه کسی است؟

وکیل ثبتی در کرج شخصی است که آشنایی نسبی با قوانین و مقررات ثبتی و حقوقی داشته باشد.وکیل ثبتی به واسطه تسلط به قوانین ثبتی میتواند پرونده و دعوای ثبتی موکل خود را پیگیری کند و از تضییع حقوق او جلوگیری کند همچنین موظف است رای به ثبت رساندن ملک یا ثبت اعیان و عرصه ملک مورد نظر موکل، طبق قانون ثبت اقدام کند از دیگر وظایف وکیل امور ثبتی میتوان به تنظیم سند رسمی ملک به نام موکل پس از انجام تشریفات قانونی اشاره کرد..

کدام دعاوی، (ثبتی)محسوب میشود؟

گاهی افراد وکیل ملکی در کرج را با وکیل ثبتی در کرج اشتباه می گیرند که کاملا باهم متفاوت هستند دعاوی ملکی مربوط به نفس ملک و دعاوی ثبتی مربوط به عملیات ثبت آن می باشد، در نتیجه میتوان ماهیت و کلیت دعاوی ثبتی را مربوط به فعالیت‌های حوزه ثبت اسناد و املاک دانست.

دلایل نیازبرای مراجعه به وکیل ثبتی در کرج

 • ثبت و ابطال سند

برای سهولت در انجام کلیه مراحل ثبت و ابطال هر گونه سند میتوان به وکیل ثبتی در کرج مراجعه نمود.

 • رسیدگی به دعاوی ثبت املاک

ثبت املاک ابتدایی ترین مرحله ثبتی است که توسط سازمان ثبت اسناد واملاک بر روی ملک صورت می گیرد و پس از آن اقداماتی همچون افراز، تفکیک، انتقال رسمی ملک، رفع اختلافات در خصوص صدور سند مالکیت معارض و سایر اقدامت ثبتی است که بر روی ملک صورت می گیرد گفتنی است اقدامات مذکور توسط وکیل ثبتی در کرج در جهت احقاق حق موکلین در دعاوی ثبتی انجام میگردد.

دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی

الزام به تنظیم سند رسمی ، مطابق ماده ۲۲-۴۷ و قانون ثبت دولت و محاکم دادگستری صرفاً شخصی که ملکی بنام وی ثبت شده باشد را مالک ملک می دانند و دارا بودن مبایعه نامه و حتی وکالت بلاعزل بیانگر مالکیت شخص نمی باشد.

***تفاوت سند رسمی با سند عادی: در اینجا لازم است به تفاوت میان سند رسمی و سند عادی بپرذازیم.

سند رسمی: درتعریف سند رسمی میتوان گفت هر سندی که توسط ماموران رسمی دارای صلاحیت و با رعایت مقررات قانونی تنظیم شده باشد ، سند رسمی محسوب میگردد.

سند رسمی ویژگی هایی را دارا میباشد:

 • سند توسط مأمور رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک تنظیم و تهیه شود.
 • مامور رسمی صلاحیت تنطیم سند را دارا باشد.
 • سند با رعایت مقررات وتشریفات قانونی و اداری تنظیم شده باشد.

سند عادی:قابل درک است سندی که از ویژگی های فوق برخوردار نباشد سند عادی محسوب میشود.

سند عادی در حکم سند رسمی:

 1. اسناد عادی در دو مورداعتبار اسناد رسمی را دارا میشوند:
 2. -اگر طرفی که سند علیه او اقامه شده است صدور آن را از منتسب الیه تصدیق نماید.
 3. -اگر در محکمه ثابت شود سند مزبور طرفی که آن را تکذیب کرده، فی الواقع امضاء یا مهر کرده است.
 • ثبت شرکت ها

برای تسهیل در ثبت شرکتهای سهامی(عام-خاص)،تضامنی،تعاونی و …میتوان به وکیل ثبتی در کرج مراجعه نمود که وکلای حاذق ما میتوانند شمارا در این امر یاری رسانند.

 • ثبتِ نامِ تجاریِ انحصاری(ثبت برند)

شاید شما محصولی داشته باشید که بخواهید یک نام تجاری(برند) انحصاری برای آن انتخاب کنید ازین رو تیم حقوقی (وکالت تاپ) درجهت حمایت از حقوق تولید کننده یاری رسان شما در ثبت نام تجاری منتخب شما به صورت کاملا انحصاری خواهد بود.

 • اعتراض به عملیات ثبتی

عملیات مقدماتی ثبت شامل تمامی عملیات و اقداماتی است که اداره ثبت قبل از ثبت املاک در دفاتر املاک انجام می‌دهد ممکن است در حین انجام عملیات مقدماتی ثبت، اعتراضاتی صورت پذیرد که مانع از ادامه عملیات و صدور اسناد مالکیت تا تعیین تکلیف اعتراضات شود.

انواع اعتراض به عملیات ثبتی:

 1. اعتراض به ثبت ملک
 2. اعتراض به حدود ملک
 3. اعتراض به حدود ارتفاقی ملک

اعتراضات ثبتی و مراجع رسیدگی کننده:

زمانی که مراحل ثبتی ملک انجام گردد ملک ثبت میشود اما چنانچه فرد و یا افرادی نسبت به ثبت ملک معترض باشند اعتراض خود را تحت عنوان دعوای اعتراض بر ثبت عنوان می نمایند دعوای اعتراض بر ثبت از سوی افرادی مطرح می گردد که در ملک ثبت شده ، خود را ذینفع بدانند. از این رو نسبت به احقاق حق خویش اقدام به اقامه دعوا می نمایند و نسبت به متقاضی ثبت ملک معترض می گردند.

اعتراض به تحدید حدود املاک و حقوق ارتفاقی:

در اعتراض به تحدید حدود املاک و حقوق ارتفاقی افرادی مجاز به اعتراض هستند که عبارتند از:

مجاورین:مجاورین ملک ثبت شده ممکن است حقوقی برای خود قائل باشند که در این صورت می تواند اعتراض خویش را نسبت به این امر عنوان نمایند.

متقاضی ثبت: چنانچه تقاضا کننده ثبت در زمان تحدید حدود نه خودش و نه نماینده قانونی او حضور نداشته باشند و ملک مورد اعتراض با حدود اظهار شده از جانب مجاورین، تحدید شده باشد، متقاضی ثبت مجاز به اعتراض به تحدید حدود میگردد.

مجموعه حقوقی وکالت تاپ با کادر مجرب حقوقی اعم از وکلای حاذق باهدف احقاق حق یاری رسان شما در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری میباشد.

5/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «وکیل ثبتی در کرج»

  1. باسلام و عرض احترام ، برای تغییر نام خانوادگی (فامیلی) میتوانید به وکلای ثبت احوال مجموعه حقوقی وکالت تاپ مراجعه کنید. با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا تماس بگیرید